fbpx

W ostatnim czasie widzę dużą popularność tworzenia wizualizacji w oparciu o dane dotyczące zachorowań na COVID-19. Wcale się nie dziwie, bo jest to realny przykład na wykorzystanie danych. Twórcy, które wykorzystują narzędzia lub technologie związane z tworzeniem wizualizacji mają pole do popisu. Z wielu dostępnych, wybrałem moim zdaniem najlepsze wizualizacje, które widziałem do tej pory. Jeżeli sam jesteś twórcą takiej wizualizacji, niezależnie od tego czy jest to wersja w postaci statycznej lub dynamicznej. Zachęcam do podzielenia się w komentarzu.

Jak działa koronawirus? Jaki ma wpływ na ludzi?

Dynamiczna infografika stworzona przez SCMP, która przeprowadzi Ciebie przez znane typy koronawirusa i ich wpływ na ludzkie ciało. Oczywiście motywem przewodnim jest COVID-19, ale zobaczysz również informacje o MERS i SARS.

Link tutaj

Historia Pandemii

Wbrew pozorom koronawirus to nie jest tylko COVID-19, a słowo pandemia nie zostało użyte pierwszy raz. Dla tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z informacjami dot. takich chorób jak cholera lub ebola, polecam zapoznać się jak prezentuje się historia pandemii.

Interaktywna mapa z danymi w czasie rzeczywistym

To jest prawdopodobnie najpopularniejszy dashboard w ostatnim czasie. Stworzony przez naukowców z Johns Hopkins University. Był jednym z pierwszym, który został pewnie inspiracją dla wielu osób. Znajdziemy w nim filtrowanie po państwach wraz z

Najlepsze wizualizacje, to m.in. dashboard stworzony przez Johns Hopkins University.

Link tutaj

Wykresy, mapa i dane porównawcze

Pod kątem wygody analizowanych danych ta wizualizacja podoba mi się najbardziej. Nie jest ona aktualizowana w czasie rzeczywistym, jednakże dane są względnie na biężąco. Stworzona przez Our World in Data zawiera wszystko czego potrzeba, żeby porównać, np. liczbe zachorowań Świat-Polska lub sprawdzić mapę ciepła w ujęciu geograficznym.

Dlaczego akurat takie wizualizacje?

Tak jak wspomniałem są to moim zdaniem najlepsze wizualizacje, które widziałem. Jeżeli dysponujesz swoją wizualizacją zachęcam do udostępnienia w komentarzu.

Edit: Dodaję również wizualizację stworzoną przez Sii Poland – Tina, dzięki za podesłanie. Link tutaj.

Dla początkujących i doświadczonych
Odbierz ebook - SQL dla analityków 

Znajdziesz w nim zestaw najważniejszych instrukcji oraz zapytania z przykładami.

Ebook podzielony na sekcje:

1. Zarządzanie tabelami
2. Zapytania w obrębie jednej tabeli
3. Zapytania dla wielu tabel
4. Modyfikacja danych
5. Funkcje agregujące

Invalid email address